XML English Abstract Print


دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری
چکیده:   (82 مشاهده)
مقدمه: باور عمومی دانشمندان این است که دخالت‌های انسان موجب تغییراتی در شرایط اقلیمی شده و این تغییرات در آینده نیز شایان توجه خواهد بود. هرگونه تغییر قابل‌ملاحظه در اقلیم می‌تواند بر تولید شیر دام‌های صنعتی اثر بگذارد.
مواد و روش‌ها: در این پژوهش ابتدا تحلیل سطوح مختلف شاخص تنش دما-رطوبت (THI) انجام شد و سپس به کمی سازی تأثیر آن بر تولید شیر در شهر بابلسر پرداخته شد و سپس با استفاده از مدل SDSM شاخص THI تا سال 2100 ریزمقیاس سازی شده و با استفاده از آن تأثیر تغییر اقلیم بر تولید شیر تا انتهای قرن حاضر در سه سناریو انتشار RCP2.6 ، RCP4.5 و RCP8.5 کمی‌سازی شد.
یافته‌ها: نتایج نشان داد ایستگاه بابلسر در شرایط فعلی 5 ماه از سال درگیر تنش دما-رطوبت بوده که تا انتهای قرن حاضر این تعداد به 7 ماه از سال افزایش می‌یابد البته در آینده نزدیک (تا قبل سال 2050) شرایط تنش دمایی اختلاف زیادی با دوره پایه ندارد اما پس از آن حتی در سناریوی RCP2.6 نیز اختلافات با دوره پایه افزایش چشمگیری خواهد نمود و هم به لحاظ شدت کلاس‌های تنش شدیدتری به وقوع خواهد پیوست و هم روزهای بیشتری از سال دام‌های سنگین دچار تنش دمایی خواهند شد. کمی­سازی تأثیر تنش دما-رطوبت بر تولید شیر نشان داد که به ازای افزایش 1 واحد THI روزانه بیشتر از 70، تولید شیر هر دام 327 گرم کاهش می‌یابد. بررسی میزان کاهش تولید شیر در آینده نشان داد که تا سال 2100 کاهش تولید شیر نه‌تنها در ماه‌های بیشتری از سال به وقوع می‌پیوندد بلکه مقدار ضرر روزانه دامداران نیز افزایش می‌یابد به‌طوری‌که در ماه‌های دارای تنش مقدار کاهش روزانه تولید از 1 الی 2 کیلوگرم به ازای هر دام در دوره پایه به 5/1 الی 5/3 کیلوگرم افزایش می‌یابد که در نتیجه آن ضرر ناشی از تنش دمایی در اثر تغییر اقلیم بر تولیدکنندگان شیر حداقل 45 و حداکثر بیش از 100 درصد افزایش خواهد یافت.
نتیجه‌گیری: با توجه به نتایج این تحقیق، شرایط تنش اضطراری در انتهای قرن حاضر به وقوع خواهد پیوست که کاهش شدید تولید شیر را به همراه خواهد داشت و در صورت عدم در نظرگیری سیاست‌های سازگاری با تغییر اقلیم در آینده ممکن است مرگ و میر گسترده دام‌های سنگین در ماه‌های بحرانی سال به‌خصوص ماه‌های ژوئیه و اوت به‌وقوع پیوندد که این یک زنگ خطر جدی برای صنایع دام استان است.
 
     
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: تخصصي
دریافت: 1401/10/6 | ویرایش نهایی: 1401/11/26 | پذیرش: 1401/11/12

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پژوهشهای تولیدات دامی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 CC BY-NC 4.0 | Research On Animal Production(Scientific and Research)

Designed & Developed by : Yektaweb